Słoneczko od nowa

Zrobić zakupy na straganie, ugotować z zakupionych produktów obiad na kuchni, a po nim powkładać brudne naczynia do zmywarki będą mogły dzieci, które przyjdą z rodzicami do Słoneczka.

– W ten sposób uczymy dzieci czynności, potrzebnych każdemu w codziennym życiu – tłumaczy Anna Leśna, szefowa Konińskiej Spółdzielni Socjalnej „Spektrum”. – Do końca wakacji utworzymy w naszej sali zabaw „Słoneczko” kąciki tematyczne, gdzie poprze zabawę dzieci będą nabywały te umiejętności.

Przystosowana do dziecięcych rozmiarów kuchnia już funkcjonuje, ale aż do września trzeba będzie poczekać na kuchnię bardziej zbliżoną do prawdziwej oraz zmywarkę i pralkę. Jest też stragan z różnymi produktami, za które dzieci płacą pieniędzmi do złudzenia przypominającymi prawdziwe.

Do końca wakacji pojawi się jeszcze fryzjer, kącik do pielęgnacji małych dzieci (których rolę będą oczywiście odgrywały lalki), kącik porządkowy – nie tylko z mopem i miotłą, ale i deską do prasowania i żelazkiem, którym będą prasowane ubrania dla lalek oraz kącik czytelniczy.

Chłopców (choć jesteśmy przekonani, że również niektóre dziewczęta) na pewno zainteresuje kącik majsterkowicza z wiertarkami, śrubami do wkręcania i wieloma innymi akcesoriami dla przyszłych konstruktorów i konstruktorek.

A my zapraszamy do nas wszystkie dzieci również w wakacje!

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress