Dzieci lubią małpie figle

„Dzieci skaczą niedościgle, dzieci robią małpie figle” chciałoby się sparafrazować wiersz Jana Brzechwy, patrząc na zabawę dzieci w „Słoneczku”.

Centralnym punktem sali zabaw „Słoneczko” jest oczywiście „Małpi Gaj”, jak potocznie określa się wielofunkcyjną konstrukcję zabawową. Z bezpiecznych zjeżdżalni dzieci wpadają prosto do basenu z piłeczkami, w którym uwielbiają nurkować, obrzucać się plastikowymi kulami i ganiać. Komu znudzą się piłeczki, przenosi się na tor przeszkód, który imituje tajemnicze podziemia, wypełnione przeróżnymi kształtami, między którymi trzeba się przeciskać. Tor został wytyczony siatką, która pełni również funkcje ochronne.

Obok jest też mały gaik dla dzieci, które dopiero uczą się chodzić. Maluchy również mają do dyspozycji basen z piłkami i dostosowane do ich możliwości przypodłogowe atrakcje.

Bezpiecznej zabawie sprzyja nie tylko dokładnie przemyślane wyposażenie sali „Słoneczka”, ale również bardzo czytelny i dostosowany do dziecięcego postrzegania świata regulamin. Zamiast listy z zakazami i nakazami, na ścianie przypięto czytelne obrazki z jednozdaniowymi komunikatami.

Zapraszamy do Sali Zabaw Konińskiej Spółdzielni Socjalnej  Spektrum codziennie od godz. 12.00 do 19.00.

Sloneczko3aSloneczko3bSloneczko3cSloneczko3dSloneczko3eSloneczko3f

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress